Агроном


Нарис




Тур Михайло
Учасник проекту «ПрофіСтарт»
За добрий урожай  -  Агронома поважай.
Кожна людина хоча б раз у житті замислювалася над тим, що на неї чекає в майбутньому. Яким би не було моє майбутнє, я хочу самостійно творити його та відповідати за свої вчинки, бо головним є не те, чого ми досягнемо в житті, а те, як ми це зробимо. Звичайно, в майбутньому мені хотілося б плідно працювати, давати користь людям та своїй країні, і сподіваюся, мені це вдасться.
 Іноді замислююсь над тим, чи потрібна ота користь людям? Можна ж просто працювати - і більш нічого. Навчився робити своє діло  і роби. Аби платили побільше. Але, не все так просто. Праця будь-якої людини повинна бути корисною. Хіба не приємно, коли твій труд потрібен іншим?
Знайти своє покликання — значить виявити себе у праці, яка найкраще відповідала б складові твоєї душі, інтересам, способу життя. Потрібно правильно обирати професію, відчувати свої нахили, навчитися об’єктивно оцінювати себе і свої можливості. Це, на перший погляд, просто, а насправді   немає нічого складнішого.
Після екскурсії до Голландської компанії селекційно випробувальної  станції «Нуменс»  та  на випробувальне поле « Байер»,  познайомившись з головний агроном, до речі, ще зовсім молодим хлопцем Чурсіним  Дмитром  Анатолійовичем,який може захоплено годинами розповідати про технології обробітку землі, складається враження, що він  просто закоханий у землю . З його розповідей, я зрозумів, що  сучасний агроном - різносторонній спеціаліст сільськогосподарського виробництва.
Йому до тонкощів відомо все, що пов'язане  з вирощуванням рослин, тобто їх агротехніка: способи обробітку ґрунту, терміни і способи сівби та збору урожаю, особливості догляду за посівами і посадками. Агроном добре знає, як доглядати за рослинами, які, і коли, застосовувати добрива, як боротися з бур'янами, хворобами і шкідниками.
 Він показав нам теплиці, в яких вже квітнуть томати  та розповів, що праця агронома на полі починається від А до Я. Це і висадка насіння,висадка розсади, хімічна обробка від шкідників, удобрення
Основними завданнями агронома є:
-       Запобігання хворобам рослин та появі на них шкідників, їх розвитку та поширенню;
-       Своєчасне знищення шкідників та збудників хвороб рослин, у разі їх появи шляхом застосування різноманітних методів боротьби.
-       Проведення інструктажів для  працівників ,зайнятих на роботах з хімічними препаратами.
-       Вирішенням завдань, пов'язаніих з організацією насінництва, прогнозуванням одержання нових сортів і гібридів сільськогосподарських культур.
-       Виконання  виробничих  дослідів і наукові дослідження.

 Дмитро Анатолійович зазначив, що праця агронома є нелегкою, але дуже цікавою. Агроном починає свій робочий день на світанку, а закінчує пізно вночі , тому що деякі
хімічні оброблення треба робити вночі, при особливому температурному режимі.І на моє питання, чому ви обрали саме цю професію?
він відповів:
-З дитинства я люблю «копатися» в землі.Це так чудово, коли з маленького зернятка проростає велика рослина. В  нашому випадку-  це томати до 2 метрів висоти. ».
Він закінчив  Херсонський   аграрний   університет  факультет «Агрономія» та магістратуру,де  вивчав генетику, хімію, біологію , селекцію та багато інших дисциплін.
 Тому ,що    майбутньому  агрономові необхідно мати  середню спеціальну,  або вищу освіту за спеціальністю «Агрономія».
Він почав працювати ще студентом, проходив тут виробничу практику, та й  повернувся сюди працювати головним агрономом. А тепер в нього проходять практику два юнаки з університету. Навчання навчанням, а краще все побачити самому.
Про умови праці він розповідає так:
-    Працівники в нас мають офіційне оформлення,  обідню перерву, час для відпочинку,є кімнати відпочинку. В кожного окрема шафка для одягу, є душеві кабінки. Оплата праці досить висока. Дмитро Анатолійович розповів що він  вирощує не  тільки томати а й інші овочі.
Поле де він працює  є експериментальне, він працює над випробуванням нових видів насіння. Головний наш офіс розміщено в Голландії,  і кожного року нам пересилають нові види, за якими ми потім стежимо, чи будуть вони приживатися в нашім краї, чи дадуть гарний врожай. Потім, ми рекомендуємо це насіння фермерським господарствам, які займаються овочівництвом. Крім томатів, вирощуємо ще капусту,цибулю,кабачки,огірки,кавуни,баклажани,редис.
 Дмитро Анатолійович зазначає ,що агроном працює, як правило, під відкритим небом, нерідко під вітром, у спеку, сльоту. І я як всі присутні після екскурсії в теплиці, захотіли теж подивитися, як ростуть рослини на полі.
Подолання труднощів в роботі можливе за умови високо розвинутого почуття обов'язку, любові до землі, рослинного світу, своєї професії.
 Агроном - одна з найдавніших і, на даний момент, одна з затребуваних професій нашого краю. Мені дуже сподобалося на полі та в теплицях. Я тепер знаю , що професія агронома не тільки цікава, але й достатньо складна. Щоб з мене вийшов чудовий агроном, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями.
З дитинства я, як і Дмитро Анатолійович,  люблю «копатися» в землі.
Дмитро Анатолійович сказав,що майбутньому  агрономові необхідно мати  середню - спеціальну  або вищу освіту за спеціальністю «Агрономія». Тому після закінчення школи буду  вступати до  Каховського державного   агротехнічного коледжу.

Я усвідомив, що успішний агроном не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Та пройде ще багато днів, поки школа відчинить для мене браму у доросле життя і вкаже на широкий шлях моєї долі.. Але я впевнений в одному: три складові справжнього майстра я обов’язково втілю у свою професію! Сподіваюсь, що  участь у проекті «ПрофіСтарт: молодь обирає майбутнє» допоможе мені в цьому.



Професіограма

 Агроном
  1.Загальна характеристика професії.
      Агрономія як наука являє собою цілий комплекс наук про оброблення сільськогосподарських культур. Агрономічні правила і наставляння були відомі ще в Древньому Єгипті, Древній Греції, Китаї, Індії, Древньому Римі.
З кінця XVIII століття в зв'язку з досягненнями в різних областях науки (хімії, біології й ін.) стали удосконалюватися системи землеробства, розроблятися теорії живлення рослин, методи насінництва, захисту рослин від хвороб і шкідників.
В даний час успіхи науки і техніки надають нові можливості для удосконалювання праці агронома, що відкривають для нього усі великі перспективи.
      Агроном - одна з головних фігур на селі. Його основне завдання - вдосконалювати сільськогосподарське виробництво, управляти працею механізаторів, рильників та інших робітників. Озброєний спеціальними знаннями, агроном краще за інших бачить, як розвиваються рослини, чого їм не вистачає, які зміни відбуваються в ґрунті. Він - основний провідник науки в господарстві, він визначає технологію праці, його організацію.
Агроном планує проведення сільськогосподарських робіт з врахуванням безлічі чинників, таких, як особливості оброблюваної культури, погодні умови, стан ґрунту тощо. Спостерігає за зростанням і розвитком рослин, планує підкормлювання, поливання, прополки та інші заходи, що дозволяють добитися максимально високого врожаю. Відповідає за захист посадок від шкідників і хвороб, при необхідності займається лікуванням рослин. Вибирає сорти, найбільш відповідні для вирощування в конкретних умовах, займається селекційною роботою.
Значне місце в діяльності агронома займає планування виробничого процесу.
Він визначає набір польових робіт, їх послідовність, початок і закінчення, зміст польових досліджень, розподіляє засоби виробництва тощо.
 По суті, він веде не лише виробничу, але і науково-виробничу роботу - уважно вивчає ефективність сортових посівів, тієї або іншої обробки ґрунту, внесення різних видів добрив.
  2.Домінуючі види діяльності.
•  розробка посівних програм з обліком екологічних і географічних особливостей місцевості (вибір придатних сільськогосподарських культур для даних умов);
•  спостереження за температурою, повітропроникністю, вологістю ґрунтових шарів;
•  спостереження за ростом і розвитком рослин;
•  прогнозування і спостереження за погодними умовами;
•  забезпечення підготовки  і захисту рослин;
•  виявлення причин низького врожаю чи браку в роботі;
•  прогнозування при виборі агротехнічних прийомів;
•  проведення науково-технічної роботи (дослідження і застосування на практиці досягнень науки і техніки);
•  планування термінів посівних і збиральних робіт;
•  керування працею механізаторів, рільників і ін.;
•  здійснення контролю за виконанням поставлених задач;
•  удосконалювання сільськогосподарського виробництва.
3.Санітарно-гігієнічні умови та безпека праці.

 Агроном із захисту рослин працює в одну зміну і має ненормований робочий день.
 Робота пов’язана з переміщеннями.  Він працює під відкритим небом, тому йому  необхідно мати міцне здоров’я. Виходячи з умов праці, можна назвати такі
несприятливі фактори: перегрівання та переохолодження тіла промокання одягу та переохолоджування  організму, запиленість повітря, вплив хімічних речовин (добрив та отрутохімікатів)

Вимоги професії до особистості працівника.
•  гнучкість і самостійність мислення;
•  гарні аналітичні здібності;
•  високий рівень розвитку уваги, пам'яті;
•  гарні організаторські здібності;
•  здатність приймати швидкі і нестандартні рішення;
•  здатність працювати в умовах ненормованого графіка;
•  здатність прогнозувати.
4.Особистісні якості, інтереси, схильності.
•  ініціативність;
•  витривалість (здатність працювати в різних погодних умовах);
•  оперативність (швидке реагування на різні ситуації);
•  творче ставлення до праці;
•  емоційна стійкість;
•  відповідальність;
•  спостережливість;
•  прагнення до самовдосконалення.
5.Професійне навчання.
      Підготовкою кадрів агрономів займаються вищі навчальні заклади сільськогосподарського профілю різних рівнів акредитації. Усі вступники користуються  рівними правами незалежно від статі, національної приналежності, соціального та майнового стану, віросповідання, місця проживання та інших обставин. Прийом до навчальних закладів ІІІ-ІУ рівнів акредитації (інститути, університети, академії) здійснюється для підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями: бакалавр, спеціаліст, магістр.
     За професією «агроном» в Херсонській області  можливо навчання в Каховському державному агротехнічному коледжі, Херсонському державному аграрному університеті.
6. Протипоказання до навчання та виконання професійних обов’язків.



  Не рекомендується  опановувати професію агронома  особам, які страждають серцево-судинними захворюваннями, захворюваннями кісток, м’язів і суглобів, частими захворюваннями шлунку, бронхіальною астмою, захворюваннями шкіри, легенів.    Медичними протипоказами є схильність до простудних захворювань, алергічні реакції на рослини.
7.Заробіток:
Оплата праці агронома погодинно-преміальна. Часто залежить від обсягу виробництва, господарської діяльності і досить висока.  Якщо агроном працює у приватному секторі, заробітна плата обумовлюється контрактом. В Каховському районі заробітна плата агронома від 1400 грн.
8. Перспективи зайнятості.
Області застосування професійних знань:
•  науково-дослідні інститути; академії наук;
•  сільськогосподарські підприємства (фермерські господарства й ін.);
•  розплідники, оранжереї;
• педагогічна діяльність у спеціалізованих освітніх установах.
      У сільській місцевості професія є вельми поширеною і затребуваною, працевлаштування проблем зазвичай не складає,у містах же такі вакансії
відносно рідкі.
 Кар'єрне зростання агронома може бути пов'язане або з науково-методичною роботою (перш за все в області селекції, створення нових сортів сільськогосподарських рослин), або з обійманням адміністративних посад (директор сільгосппідприємства), або з заснуванням власної ферми.
     В Каховському районі працевлаштування агрономом можливо на підприємствах: Приватне підприємство «Рось», «Варіант», «Естем», «Шато», ТОВ «Тачанка» ін.
9.Підвищення кваліфікації.

Підвищувати свій рівень професійної підготовки агроном може у вищих навчальних закладах, в аспірантурі, докторантурі. У відповідних інститутах підвищення кваліфікації, неодмінно поєднуючи навчання з одержанням практичних навичок.



Буклет

«Моє майбутнє в моєму краї»

Моя майбутня професія - агроном
Я, Тур Михайло,  учасник проекту « ПрофіСтарт» після екскурсії до
Голландської компанії селекційно випробувальної  станції «Нуменс»  та  на випробувальне поле « Байер»,  побачив  як головний агроном, до речі, ще зовсім молодий хлопець, Чурсін  Дмитро Анатолійович може захоплено годинами розповідати про технології обробітку землі. Складається враження, що він  просто закоханий у землю . З його розповідей, я зрозумів, що  сучасний агроном — різносторонній спеціаліст сільськогосподарського виробництва.
Йому до тонкощів відомо все, що пов'язанt  з вирощуванням рослин, тобто їх агротехніка: способи обробітку ґрунту, терміни і способи сівби та збору урожаю, особливості догляду за посівами і посадками. Агроном добре знає, як доглядати за рослинами, які і коли застосовувати добрива, як боротися з бур'янами, хворобами і шкідниками.
В зв'язку з тим, що всі роботи на полях виконують машини, агроном знається на сільськогосподарській техніці.

Агроном - одна з найдавніших і, на даний момент одна з затребуваних професій нашого краю. З дитинства, я , як і Дмитро Анатолійович,  люблю «копатися» в землі, це так чудово, коли з маленького зернятка проростає велике, красиве дерево ,або кущик, яке росте і радує нас.Мені дуже сподобалося на полі та в теплицях. Дмитро Анатолійович сказав,що майбутньому  агрономові необхідно мати  середню спеціальну  або вищу освіту за спеціальністю «Агрономія». Тому, я після закінчення школи буду  вступати до  Херсонського  аграрного  університету.

Бібліографічний список літератури

Агроном




1.Алексєєв М.Хліб усьому голова.-К.:Дніпро,1967.-313с.

2.Гончар О.Т. Вибране/Упорядкування та передмова О.Савченко.-Х.:Прапор,2008.-720с.

3.Гончар О.Т. Тронка. Роман.-К.:Дніпро,1970.-282с.

4.Дмитренко І.Д. Агрономи /І.Д  Дмитренко. –К.:Урожай,1988.-176с.- (Твоя майбутня професія).

5.Зіневич Л.Л. Довідник агронома/Л.Л.Зіневич . -К.:Урожай,1985.-672с.
Кизя А. Як пахне хліб. Повість .- Сімферополь,1972.-303 с.

6.Стельмах М. Вибрані твори/передмова М.Ткачука.-К.:Акцент Плюс,2005.-736с.

7.Шолохов М.А. Поднятая целина/ М.А Шолохов.-3-е узд.-М.:Просвещение,1977.-559с.- ( Школьная библиотека)
8.Энциклопедический словарь юного земледельца /Сост. А.Д. Джахангиров, В.П. Кузьмищев.- М.:Педагогика,1983.-368с.
9. Ода агрономуhttp://www.proza.ru/2010/11/07/1001
10.Откуда берутся и сколько зарабатывают агрономы :http://forbes.ua/magazine/forbes/1336401-otkuda-berutsya-i-skolko-zarabatyvayut-agronomy

1 комментарий:

  1. "Бенджамін Бріел Лі був дуже професійним у всі часи, тримаючи мене в курсі всього, що відбувається. Якщо у мене виникли запитання, він завжди міг відповісти. Це була моя перша покупка будинку, я мало знав про процес кредитування, він дуже легко зрозумів речі, до яких у мене виникли запитання. Мені дуже подобалося працювати з ним ».
    Він займається кредитною службою, яка працює з групою інвесторів, які готові фінансувати будь-який проект або позичити вам будь-яку суму з дуже низькими відсотками. Зв'яжіться з Бенджаміном Бріелем Лі Електронна пошта: Lfdsloans@outlook.com Номер додатка: + 1-989 -394-3740.

    ОтветитьУдалить