Кондитер

       
 
Кондитер


Рекламний ролик



Відеоінтерв'ю





Професіограма  Кондитер






1.Загальна характеристика професії.
      Від покоління до покоління передавали люди досвід готування їжі. Вони дбайливо зберігали всі традиції, зв'язані з їжею, розуміючи, що їжа - основа життя, здоров'я і благополуччя. Ще в Древній Греції виник культ Асклепія, міфічного лікаря-цілителя, що одержав у Римі ім'я Ескулап. Його дочка Гігея вважалася покровителькою науки про здоров'я, а вірною помічницею їх була куховарка Кулина. Вона стала покровителькою кухарської справи, що одержала назву "кулінарія" (від лат. culina - кухня).
У найдавніших писемних пам'ятках Вавилона, Єгипту, Китаю й арабського Сходу вже містяться записи окремих кулінарних рецептів. Всесвітню славу отримали вироби французьких гастрономів XIX століття: Карема, Кремона, Ескофьє й ін.


Кулінарія як наука виникла лише наприкінці XVIII століття. Розвиток професійної кулінарії пов'язаний з появою підприємств позадомашнього харчування. Виникли вони ще в Древній Русі. Спочатку це були корчми (від слов'янського кореня "корм"), у яких подорожани могли знайти притулок і їжу. Потім з'явилися придорожніі трактири (від лат. "trakt" - шлях, потік) - готелі з обіднім залом і кухнею. У той же час поряд із трактирами у великих містах стали з'являтися ресторани (від фр. "restauration" - відновлення).
Перша кулінарна книга "Поварені записки" була складена С. Друковцовим у 1779 р.

Перша кулінарна школа була відкрита в Петербурзі 25 березня 1888 р. з ініціативи професора І.Є. Андрієвського і кулінара Д. В. Каншина.
    Підприємства суспільного харчування відіграють важливу роль у житті суспільства. І сфера послуг харчової промисловості продовжує удосконалюватися і розширюватися з кожним роком.
     За класифікацією Є.О. Климова, професія кондитер відноситься до типу «людина-художній образ».
      Кондитер  повинен уміти: готувати різні види тіста, розробляти тісто, штампувати, формувати, відсаджувати вироби на листи, готувати різні види начинок, кремів, помадок, виготовляти штучні кондитерські вироби, хлібобулочні вироби з листкового, дріжджового тіста, прості масові торти, заготовляти, відважувати, відміряти сировину відповідно до заданої рецептури, затарювати готову продукцію, дотримуватися режиму
технологічного процесу.

2.Санітарно -гігієнічні умови та безпека праці.
      До особливих умов праці треба віднести:
•        Робота з великою кількістю електро-, тепло-, та газоприладів.
•        Висока температура та шум.
•        Велика кількість активних (пахучих або їдких) речовин.
•        Висока емоційна відповідальність.
  Ці умови іноді викликають перенапруження і ризик помилок або навіть призводять до травматизму, перегріву, переохолодження та алергічних захворювань.
3.Вимоги професії до працівника.      
•  ручна спритність;
•  здатність переносити значну фізичну напругу;
•  тонкі смакові відчуття;
•  добре розвитий нюх;
•  високий рівень розвитку відчуттів температури, тиску, дотику, дотикальних відчуттів (уміння вчасно визначити готовність випічки за допомогою доторкань, дотику, нюху і т.д.);
•  гарне зорове сприйняття кольору (здатність чітко розрізняти усі відтінки кольорів), форми, розміру;
•  добре розвитий окомір (уміння швидко і точно без зважування визначити масу напівфабрикату);

•  достатній розвиток довгострокової словесно-логічної пам'яті (необхідно завжди пам'ятати основні інгредієнти, що входять до складу виробу, калорійність продуктів і інші значимі зведення);
•  високий розвиток зорової образної пам'яті, смакової, нюхової і рухової пам'яті;
•  творча уява;
•  просторова уява;
•  здатність переключатися швидко з одного виду діяльності на інший (переключення уваги);
•  почуття часу.
Особистісні якості, інтереси і схильності:
•  терплячість і витриманість;
•  доброзичливість і привітність;
•  відповідальність;
•  акуратність;
•  оригінальність;
•  творчий початок;
•  винахідливість;
•  моторність.
4.Професійне навчання.
      Заклади, де отримують професію «кондитер» - професійно-технічні училища , які готують спеціалістів 2-ого - 3-го розряду на базі повної середньої освіти ( 11 класів) за 2 роки навчання. В Херсонській області навчитися за професією «кондитер» можливо  в ДНЗ «Професійно-технічне училище № 14» м. Нова Каховка, ДНЗ «Херсонське вище професійне училище ресторанного господарства», Каховська державна технічна школа.

5.Протипоказання до навчання та виконання професійних обов’язків.
     Медичні протипоказання: шкірні захворювання,  хронічні захворювання легень, зниження гостроти зору, епілепсія.
6.Заробіток.
     Заробіток залежить від кваліфікації, складності та обсягів виконуваних робіт, а також від конкретного місця роботи. В приватних структурах є можливість більш високого заробітку. На підприємствах м. Каховка та Каховського району заробітна плата кондитера від 1218 грн.
7.Перспективи зайнятості.
 Області застосування професійних знань:

•  підприємства суспільного харчування (ресторани, кафе, їдальні, буфети, чайні, закусочні);
•  медичні установи (лікарні, санаторії, оздоровчі табори);
•  освітні установи (школи, дитячі сади, інститути, коледжі, технікуми, училища).
•  магазини-кулінарії.
    Є можливість працевлаштування на приватних підприємствах.
    Працевлаштування за професією «кондитер» в м. Каховка можливо на підприємствах: Каховське районне споживче товариство, Харчокомбінат Каховського  районного споживчого товариства, Підприємство споживчої кооперації «Каховський ринок», Каховське колективне торгівельно-виробниче підприємство «Меліоратор», ВАТ «Каховське хлібоприймальне підприємство» ін.

8.Підвищення кваліфікації.
     Можливо подальше навчання в технікумі, коледжі, інституті за професіями технік-технолог, інженер-технолог.

Розряди кондитера – від 3-го до 6-ого ( вища категорія). Є ще звання майстер-кондитер. Таку кваліфікацію кондитер отримує за перемогу в конкурсах майстерності.




Нарис




Найсмачніша професія в світі.


Мене звати Токолова Тамара і я учасниця проекту ПрофіСтарт. На початку II етапу я і команда отримали завдання: ми повинні обрати певну професію, і прорекламувати її. Мій вибір пав на кондитера.
 Кондитер - це професійний кухар, що створює кондитерські вироби, десерти, та іншу запечену їжу. Відноситься до напрямку "людина-художній образ"
 Чому саме він? Тут усе просто: це найсмачніша професія в світі. Лише почувши цю назву мені одразу ж уявляються маленькі вуличні кафе найпрекрасніших міст Європи. Можливо, це лише моя особиста думка, та є щось в цій професії, що надає їй певної екзотичності.
 Звісно, дізнатись про всі плюси і мі... стривайте, в кондитера просто немає мінусів! Отже, дізнатись про всі плюси цього фаху лише за допомогою інтернету неможливо. Тож я звернулась до майстра справи. На щастя, світ не такий і великий, яким здається: зовсім легко знайти людину, що тобі потрібна! Цією людиною виявилась моя стара знайома – Сніжана Анатоліївна. Все своє життя вона присвятила високому мистецтву кулінарії, працювала у найрізноманітніших кав’ярнях, пекарських салонах, цукернях. Та згодом відкрила свою кондитерську. Звичайно, для цього їй знадобилися роки навчання, що почалися ще в Новокаховському професійно-технічному училищі. Поспілкувавшись із нею, я дізналась багато нового та дійсно цікавого для себе. Виявилось, що кондитер не тільки пече тістечка. Ось що мені розповіла Сніжана Анатоліївна:
 - Кондитер – це спеціально навчена людина, що займається приготуванням начинок, кремів, помадок, різних видів тіста, його розробкою, формуванням, відсаджуванням виробів на листи, виробленням штучних кондитерських виробів, хлібобулочних виробів з листкового, дріжджового тіста, простих масових тортів, заготовкою, відваженням та відмірянням сировини відповідно до заданої рецептури, затарюванням готової продукції, а також випіканням та прикрашанням продукції.
 Дивовижно, чи не так? Я просто не могла не задавати нових питань! Ось, наприклад, дещо про вимоги даної професії до працівників:
 - Так… - почала вона, - це дещо клопітка праця. Добрий кондитер повинен мати не абиякий смак, добре розумітися на кольорах, продуктах харчування, мати ручну спритність, здатність переносити значну фізичну напругу, мати тонкі смакові відчуття, добре розвинутий нюх, високий рівень розвитку відчуттів температури, тиску, дотику, дотикальних відчуттів, уміти швидко і точно без зважування визначити масу напівфабрикату. Він повинен завжди пам’ятати основні інгредієнти,що входять до складу виробу, калорійність продуктів, мати високий розвиток зорової образної, смакової, нюхової та рухової пам’яті, творчу та просторову уяву, має бути стриманим, акуратним, оригінальним та винахідливим!
 Я слухала її з захопленням! Та мене завжди цікавило таке питання: «яка ж найголовніша умова успіху?» Так, і на це питання Сніжана Анатоліївна дала мені відповідь!
 - Секрет успіху, - каже, - це, звісно ж, гарний настрій! Що може бути кращим джерелом натхнення?! Створювати кондитерські вироби не можна поспіхом. Це не грубе ливарне ремесло - це тендітне мистецтво! В кожний витвір треба вкласти душу, інакше ніхто не зможе відчути тих чар, що їх навіюють солодощі: насолоду, щастя, радість, любов.
 Обираючи дану професію, я аж ніяк не замислювалась над своїм майбутнім, та вивчивши цю справу детальніше, я впевнена, що це - мій фах. До того ж, кондитер – дуже затребувана спеціальність! Ну уявіть своє життя без цих чудових «підіймачів настрою»?!
 Сподіваюсь, що прочитавши цей твір, ви також настіж відкриєте для себе професію кондитер.


Буклет





Бібліографічний список літератури


Кондитер

1.Гринев Е.А. 150 рабочих профессий: Справочник/Е.А Гринев.-Х.:Прапор,1989,-140с.

2.Кадацкий Е.М. Справочник по рабочим профессиям/ Е.М. Кадацкий, Ю.А. Якуба, А.М Салкиндер.-Х.:Прапор,1975.-206с.

3.Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії. http://uk.wikipedia.org/wiki/Кондитер

4.Книга «Асортимент і якість кулінарної та кондитерської продукції».
http://eknigi.org/kulinarija/134335-assortiment-i-kachestvo-kulinarnoj-i-konditerskoj.html

5.Книги для кондитеров. Профессиональная литература

   http://www.domkonditera.com/shop/knigi_i_zhurnaly/knigi/
6.Книга «Технологія виробництва цукрових кондитерських виробів»

http://mirknig.com/knigi/kulinariya/1181382962-tehnologiya-proizvodstva-saharnyh-konditerskih-izdeliy.html

7. Професія кухар кондитер 002 http://www.youtube.com/watch?v=LKexyMlGji0










 






2 комментария:

  1. Моє свідчення Привіт усім. Я тут, щоб засвідчити, як я отримав свою позику у містера Бенджаміна після того, як я кілька разів звертався до різних позикодавців, які обіцяли допомогти, але вони ніколи не видавали мені позику. Поки мій друг не познайомив мене з містером Бенджаміном Лі, пообіцяв мені допомогти, і справді він зробив, як і обіцяв, без жодних затримок. позику і змінив моє переконання. Я не знаю, чи потребуєте Ви якимось чином справжньої та термінової позики, будь ласка, зв’яжіться з паном Бенджаміном через WhatsApp + 1-989-394-3740 та його електронну адресу: 247officedept@gmail.com дякую.

    ОтветитьУдалить
  2. Я Хелена Джуліо з Еквадору, я хочу добре поговорити про пана Бенджаміна на цю тему. надає мені фінансову підтримку, коли всі банки в моєму місті відхилили моє прохання надати мені позику в 500 000,00 доларів США, я намагався отримати все можливе, щоб отримати позику у своїх банках тут, в Еквадорі, але всі вони відмовили мені, оскільки кредит у мене був низький, але з Божою милістю я дізнався про пана Бенджаміна, тому вирішив спробувати подати заявку на позику. з доброю волею вони нададуть мені позику в 500 000,00 доларів США. запит на позику, який мені відмовили мої банки в Еквадорі, було надзвичайно чудовим з ними вести бізнес, і зараз мій бізнес іде добре. електронною поштою / контактом WhatsApp, якщо ви хочете подати заявку на позику у них. 247officedept@gmail.com контакт із WhatsApp: + 1-989-394-3740.

    ОтветитьУдалить